100-vuotisjuhlagaalan illalliskortit nyt myynnissä

Juhlagaalassa juhlitaan yhdessä 100-vuotiasta JYP-tarinaa

JYP juhlistaa vaiherikasta seurahistoriaansa marraskuussa, kun seuran 100-vuotisjuhlaottelu pelataan perjantaina 24.11. Ottelua seuraavana päivänä, lauantaina 25.11., LähiTapiola Areena rakentuu ainutlaatuiseksi gaalanäyttämöksi. Ikimuistoisen illan musiikkiviihteestä vastaavat Kolme tenoria, The Steeples sekä palkittu Marian Petrescu yhdessä Jonna Ortjun kanssa. Musiikin lisäksi iltaa tähdittää mm. Jukka Puotila show!

Juhlagaalassa JYP-historia herää eloon ja pääset jakamaan historiamme merkittävimpiä hetkiä yhdessä joukkueen, kumppaneiden ja koko JYP-yhteisön kanssa. Ansioituneita seurayhteisön jäseniä huomioidaan illan aikana mittaamattomasta työstä ja panoksesta seuran matkassa. Hanki illalliskorttisi Ticketmasterin verkkokaupasta ja tule mukaan viettämään ikimuistoista gaalailtaa! Illalliskortteja on myynnissä myös JYP toimistolla sekä Ravintola Hurrikaanissa.

Illalliskortti 200 €/kpl (sis. alv). Illalliskortti sisältää gaalaillan ohjelman, alkumaljan, kolmen ruokalajin illallisen pöytiin tarjoiltuna sekä aulapalvelun. Ruokajuomien lisäksi baarit palvelevat läpi illan.

Tilaisuus on K18. Pukukoodina tumma puku.

Juhlamenu pöytiin tarjoiltuna

***
Kotimaista ahvenmoussea
pikkelöityä retikkaa saaristolaisleivän kera

***
Kotimaista härän sisäfileepihviä rosmariiniperunoilla,
madeirakastiketta, paahdettuja kauden juureksia

***
Elosen juustokakkua,
marjamelbaa kotimaisista vadelmista
Kahvi & avec

***

Gancia Prosecco Brut
Vicarage Lane Sauvignon Blanc
Marques de
Monnet VSOP, Kyrö Dairy Cream

Ruoan yhteydessä kaksi viinikaatoa, mietoja alkoholijuomia tai alkoholittomia juomia