Jukka Holtari ja JYP aikaistivat sopimuksensa loppumista

JYP ja urheilutoimenjohtaja Jukka Holtari aikaistivat sopimuksensa loppumista kolmella kuukaudella. Jukka Holtari siirtyy uusiin tehtäviin muualle helmikuun alusta.

        Tämä  on järkiratkaisu, jossa kaikki voittavat. Ensi kauden joukkueemme on jo rakennettu eli Jukka Holtarin suurin työ meille on tehty. Holtari sai uuden sopimuksen ja pääsee aloittamaan työssään välittömästi. JYP kiittää Jukka Holtaria pitkäaikaisesti, ansiokkaasta työstä seuramme eteen, sanoo JYPin toimitusjohtaja Kari Tyni.

JYP on aloittanut uuden urheilutoimenjohtajan hakemisen.

        Tämä on JYPille hyvä sauma myös päivittää ja miettiä urheilutoimenjohtajan työnkuvaa ja myös, miten urheilupuolen johtaminen ja kehittäminen kannattaa seurassa organisoida, jotta JYP pystyy edelleen parantamaan urheilupuolensa toimintaa ajatellen myös koko JYP-pelaajapolkua, kertoo Tyni.