Yhteystiedot

JYPin myyntipalvelu

JYP Jyväskylä
Puistokatu 21
40200 Jyväskylä
jypliiga@jypliiga.fi

Puh 0207 931 000

Toimisto avoinna arkisin klo 9.00-16.00

Huom! ei fanituotemyyntiä

 

Kävelykadun JYP-kioski

Fanituotemyynti ja otteluliput/ lahjakorttien vaihdot

Arkisin 11-17
Pelilauantaisin 11-16

LähiTapiola Areena

Rautpohjankatu 10
40700 Jyväskylä
Puh 014 266 4321 ( vahtimestarit, ei lippuvarauksia)

Laskutusosoite

Pyydämme toimittamaankaikki meille osoitetut laskut verkkolaskuina seuraavaan osoitteeseen:

Verkkolaskut:

OVT-tunnus: 003721291126

Operaattori: Maventa

Mikäli ette pysty toimittamaan laskuja verkkolaskuina pyydämme toimittamaanlaskut paperisena osoitteeseen:

JYP Jyväskylä Oy

15398541

PL 100

80020 Kollektor Scan

 

Laskuja voi toimittaa myös sähköpostilla osoitteeseen:

15398541@scan.netvisor.fi

Muut yhteystiedot pysyvät ennallaan.

Y-tunnus: 1539854-1

Lisätietoja antaa Mari Minkkinen p. 0400 274 011

Henkilökunta

 

Jukka Seppänen
puheenjohtaja / Chairman of the Board
jukka.seppanen@jypliiga.fi

 

 

Risto Korpela
toimitusjohtaja
040 759 3770
risto.korpela@jypliiga.fi

 

Mikko Viitanen
urheilutoimenjohtaja
040 047 5621
mikko.viitanen@jypliiga.fi

 

Taneli Maasalo
asiakkuus- ja kehityspäällikkö
044 491 8112
taneli.maasalo@jypliiga.fi

 

 

Kalle Koskinen
myyntitiimin vetäjä
040 830 8736
kalle.koskinen@jypliiga.fi

 

 

Mika Salo
myyntipäällikkö
050 345 7457
mika.salo@jypliiga.fi

 

Timo Vuorinen
myyntineuvottelija
0400 547 772
timo.vuorinen@jypliiga.fi

 

Mari Minkkinen
toimistopäällikkö
0400 274 011
mari.minkkinen@jypliiga.fi

 

Ravintola Hurrikaani / LähiTapiola Areena

Vesa Färm
ravintolapäällikkö
044 334 4817
vesa.farm@jypliiga.fi

 

Joni Karppanen
keittiöpäällikkö
040 7481359
joni.karppanen@jypliiga.fi

 

Sini Korhonen
kokki
sini.korhonen@jypliiga.fi
(äitiyslomalla)

Marika Puolakka
aitiovastaava
0400 230551
marika.puolakka@jypliiga.fi

 

Tanja Rautanen
kioskivastaava
040 7609556
tanja.rautanen@jypliiga.fi

 

Tiina Joutsen
fanituotteet
040 5884353
tiina.joutsen@jypliiga.fi

Medialle

Median yhteyshenkilö:

Jiri Halttunen
050 564 5696
jiri.halttunen@jypliiga.fi

Kaikki pelajaaja -ja valmentajahaastattelut hoidetaan etäyhteyksin.

Median akkreditoinnit:

Akkreditointi: Ottelupäivänä arkisin klo 10.00 mennessä.
Viikonlopun otteluihin perjantaina klo 12.00 mennessä.

Akkreditointiosoite: www.sm-liiga.fi/media ja media@jypliiga.fi

Parkkipaikat: Medialle on varattu rajallinen määrä parkkiruutuja Areenan B-puolelta mediaoven läheisyydestä.

Sisäänkäynti Areenalle: B-puolen keskiovesta.

Kulkureitti mediakatsomoon: B-puolen keskiovesta.

Kirjoittava media ohjataan aulavastaanotossa omille paikoilleen.

Kulkureitti selostamoihin: Aulasta raput ylös, jossa kameralava sekä selostamot.

Kulkureitti kuvauspaikalle: Ks. edellä.

Mediamateriaalin jakopiste: B-puolen keskiovet, sisääntulon välittömässä läheisyydessä.

Mediakatsomon varustelutaso: Langaton internetyhteys, kasvomaskit, käsidesi

Ottelupöytäkirjat ottelun jälkeen: Täydelliset pöytäkirjat reaaliaikaisesti Internetistä osoitteesta www.sm-liiga.fi.

Hallin sulkeminen: Noin tunti pelin päättymisen jälkeen

Tekniset kysymykset Jyväskylän jäähallista: JYPin toimisto 

LähiTapiola-areena

Ovet LähiTapiola-areenalle aukeavat 1h ennen ottelun alkua. VIP-tiloihin (Ravintola Hurrikaani, Panoraama-klubi, aitiot ja Blackstages-ravintolat) ovet aukeavat 1,5 h ennen ottelun alkua.

A-ja B-käytävillä on monipuoliset kioski- ja baaripalvelut. Tarjolla perinteisten makkaroiden, lihisten, hodarien ja nakkimukien lisäksi pizzaa. A1-kulmauksessa Veikkauspiste ja B1-kulmauksessa Fanishop. Minihallissa palvelee Pub Karjala.

Ottelun jälkeen Ravintola Hurrikaani avoinna kaikille ja A-käytäväbaarissa 4.erä.

Sisäänkäynti A1-, A4-, B1- ja B4-kulmauksista. A1-kulmassa lipunmyynti joka avataan tuntia ennen ottelun alkua.

Ovilla varauduttava turvatarkastuksiin.

Liigaotteluissa valokuvaaminen järjestelmäkameroilla on aina kiellettyä kaikilta sellaisilta henkilöiltä, joilla ei asianmukaisesta akkreditoinnista kertova liivi ole puettuna ylleen. Pelitapahtuman videokuvaaminen on katsojilta aina kiellettyä.