Yhteystiedot



JYPin myyntipalvelu

JYP Jyväskylä
Puistokatu 21
40200 Jyväskylä
jypliiga@jypliiga.fi

Avoinna arkisin 9 - 16

Arkikotipelipäivinä 9 - 14.30

La-Su suljettu

Puh 0207 931 000
Fax 0207 931 001

Synergia-areena

Rautpohjankatu 10
40700 Jyväskylä
Puh 014 266 4321


LASKUTUSOSOITE

Olemme siirtyneet sähköiseen ostolaskujen käsittelyyn. Siksi pyydämme toimittamaankaikki meille osoitetut laskut verkkolaskuina seuraavaan osoitteeseen:

Verkkolaskut:

OVT-tunnus: 003715398541

Operaattori: BasWare, BAWCFI22

Mikäli ette pysty toimittamaan laskuja verkkolaskuina pyydämme toimittamaanlaskut paperisena osoitteeseen:

JYP Jyväskylä Oy

00064 ADMINISTER

Laskuja voi toimittaa myös sähköpostilla osoitteeseen:

laskut@administer.fi

Muut yhteystiedot pysyvät ennallaan.

Y-tunnus: 1539854-1

Lisätietoja antaa Mari Minkkinen p. 0400 274 011 ja Administer Oy / Helpdesk, helpdesk@administer.fi, p. 020 703 2010.




Jukka Seppänen
puheenjohtaja / Chairman of the Board
jukka.seppanen@jypliiga.fi




Aku Vallenius
toimitusjohtaja / CEO
040 723 3128
aku.vallenius@jypliiga.fi








Jari Lindström
myynti -ja markkinointijohtaja
CHL Club Manager
040 732 6112
jari.lindstrom@jypliiga.fi






Jari-Arvi Mäkelä
myyntipäällikkö
044 453 9800
jari-arvi.makela@jypliiga.fi







Kalle Koskinen
myyntineuvottelija
040-8308736
kalle.koskinen@jypliiga.fi







Timo Vuorinen
myyntineuvottelija
0400 547 772
timo.vuorinen@jypliiga.fi








Sanna Lehikoinen
asiakkuus -ja markkinointituottaja
044 334 4803
sanna.lehikoinen@jypliiga.fi






Mari Minkkinen
toimistopäällikkö
0400 274 011
mari.minkkinen@jypliiga.fi






Ilmo Pappinen
seuratoimintatuottaja
044 334 4811
ilmo.pappinen@jypliiga.fi







Jukka Holtari
urheilutoimenjohtaja
040 700 4214
jukka.holtari@jypliiga.fi







Mia Willman
Lipunmyynti

040 547 7363
mia.willman@jypliiga.fi









Mika Kananen
turvallisuuspäällikkö
mika.kananen@jypliiga.fi







RAVINTOLA HURRIKAANI




Jari Leppänen
Ravintolatoimenpäällikkö
050 593 8325
jari.leppanen@jypliiga.fi





Vesa Färm
Apulaisravintolapäällikkö
044 334 4817
vesa.farm@jypliiga.fi




Jouni Willman
Keittiöpäällikkö
044 270 9619
jouni.willman@jypliiga.fi









Joni Karppanen
Kokki
joni.karppanen@jypliiga.fi







Marjo Heinonen
Aitiotarjoilut
marjo.heinonen@jypliiga.fi
0400 230551





Tanja Rautanen
Kioskivastaava
tanja.rautanen@jypliiga.fi
040 7609556








MEDIALLE



Ottelutapahtumien ulkopuoliset haastattelupyynnöt:

Jari Lindström
CHL Club Manager
040 732 6112
jari.lindstrom@jypliiga.fi

Median akkreditoinnit:

Sanna Lehikoinen
asiakkuus- ja markkinointituottaja
044 334 4803
sanna.lehikoinen@jypliiga.fi

Akkreditointi: Ottelupäivänä arkisin klo 14.00 mennessä. Viikonlopun
otteluihin perjantaina klo 14.00 mennessä.

Akkreditointiosoite: www.sm-liiga.fi/media ja media@jypliiga.fi

Parkkipaikat: Medialle on varattu rajallinen määrä parkkiruutuja Areenan B-puolelta mediaoven läheisyydestä.

Sisäänkäynti Areenalle: B-puolen keskiovesta.

Kulkureitti mediakatsomoon: B-puolen keskiovesta.

Kirjoittava media ohjataan aulavastaanotossa omille paikoilleen.

Kulkureitti selostamoihin: Aulasta raput ylös, jossa kameralava sekä selostamot.

Kulkureitti kuvauspaikalle: Ks. edellä.

Mediamateriaalin jakopiste: B-puolen keskiovet, sisääntulon välittömässä läheisyydessä.

Mediakatsomon varustelutaso: Langaton internetyhteys.

Siirtyminen pukukoppikäytävälle: Järjestyksenvalvojat opastavat pukukoppikäytävälle.

Ottelun jälkeiset käytännöt: Pelaajien pikahaastattelut – ensijaisesti TV-haastattelut – tehdään pukukoppikäytävällä, joka sijaitsee kotijoukkueen pukukopin vieressä. Kaikkien kuvattavien, myös vierasjoukkueesta, haastattelut tehdään ehdottomasti mediaseinän edessä. JYPin pukukoppiin median edustajia ei päästetä. Vierasjoukkueen käytännön määrittää joukkue itse. Valmentajahaastattelut tehdään pelin jälkeen johdetussa pressitilaisuudessa Keski-Suomen liikunnan tiloissa hallin toisessa kerroksessa. Mukana ovat valmentajat sekä kotijoukkueen 1-2 pelaajaa.

Siirtyminen pressitilaan tapahtuu seuraavasti: A1-oven läheisyydessä on sisäovi, josta noustaan portaat toiseen kerrokseen, aulaan, jossa tilaisuus järjestetään.

Haastattelupisteiden sijainti: Pelaajakäytävällä.

Ottelupöytäkirjat ottelun jälkeen: Täydelliset pöytäkirjat reaaliaikaisesti Internetistä osoitteesta www.sm-liiga.fi.

Hallin sulkeminen: Noin tunti pelin päättymisen jälkeen

Tekniset kysymykset Jyväskylän jäähallista: JYPin toimisto Ilmo Pappinen, GSM 044 3344 811.