100-vuotisjuhlagaala 25.11. – hanki illalliskorttisi

Juhlagaalassa juhlitaan yhdessä 100-vuotiasta JYP-tarinaa

JYP juhlistaa vaiherikasta seurahistoriaansa marraskuussa, kun seuran 100-vuotisjuhlaottelu pelataan perjantaina 24.11. Ottelua seuraavana päivänä, lauantaina 25.11., LähiTapiola Areena rakentuu ainutlaatuiseksi gaalanäyttämöksi. Ikimuistoisen illan musiikkiviihteestä vastaavat Kolme tenoria, The Steeples sekä palkittu Marian Petrescu yhdessä Jonna Ortjun kanssa. Musiikin lisäksi iltaa tähdittää mm. Jukka Puotila show!

Juhlagaalassa JYP-historia herää eloon ja pääset jakamaan historiamme merkittävimpiä hetkiä yhdessä joukkueen, kumppaneiden ja koko JYP-yhteisön kanssa. Ansioituneita seurayhteisön jäseniä huomioidaan illan aikana mittaamattomasta työstä ja panoksesta seuran matkassa. Hanki illalliskorttisi Ticketmasterin verkkokaupasta, Ravintola Hurrikaanista tai JYPin toimistolta, ja tule mukaan viettämään ikimuistoista gaalailtaa!

Illalliskortti 200 €/kpl (sis. alv). Illalliskortti sisältää gaalaillan ohjelman, alkumaljan, kolmen ruokalajin illallisen pöytiin tarjoiltuna sekä aulapalvelun. Ruokajuomien lisäksi baarit palvelevat läpi illan.

Tilaisuus on K18. Pukukoodina tumma puku.

Perjantain 24.11. JYP-KalPa juhlaottelun liput myynnissä Ticketmasterin verkkokaupassa, Ravintola Hurrikaanissa sekä JYPin toimistolla.